Veno Balm | Alpine Herbs balm

Алпски балзам за проширени вени, слаба циркулација, тешки и отечени нозе - Мелем со алпски билки, див костен и лисја од грозје, германско производство

Veno Balm е природен мелем произведен во Германија, наменет за употреба при болки, отечени и тешки нозе, проширени вени и испукани капилари, ја подобрува ослабената венска циркулација, ја ублажува и елиминира болката во нозете и стапалата. Направено е според традиционален рецепт, составен од бројни лековити билки како што се: нане, масло од сибирска ела, екстракт од див костен, ментол, екстракт од лисја од грозје, екстракт од комфри, итн. Уникатниот состав со алпски лековити билки и етерични масла работи брзо и ефикасно.

Помага при проблеми:

  • - Болки, отечени и тешки нозе
  • - Проширени вени
  • - Воспаление на површни вени
  • - Грчеви во нозете
  • - Пукнати капилари и модринки
  • - Ослабена венска циркулација
  • - Напнатост и тежина во нозете

Основни карактеристики

Билните состојки на Veno Balm помагаат при ублажување на болката, отокот, грчевите, тежината и заморот на нозете, мускулната напнатост предизвикана од продолжено седење, стоење или слаба циркулација. Има антиинфламаторно дејство, ги зајакнува sидовите на венските крвни садови, ја намалува чувствителноста и пропустливоста на капиларите, го спречува отокот, ги неутрализира грчевите, ја забрзува венската циркулација, ја зголемува циркулацијата на крвта и го намалува црвенилото во воспалените вени.

Својства и дејство

Активните билни супстанции ја зајакнуваат микроциркулацијата, sидовите на вените, ја намалуваат пропустливоста на капиларите, го намалуваат чувството на болка, оток, температура и црвенило при воспаление на површните вени. Содржи состојки за кои е докажано дека позитивно влијаат на уморните и отечени нозе. Има корисен ефект врз стабилизирањето на sидовите на венските крвни садови и со тоа го намалува отокот и болката во нозете.

Ги намалува воспалителните процеси, ја зајакнува отпорноста на венските капилари и ја намалува нивната пропустливост и ги ублажува чувствата на тежина, грчеви и болки во нозете. Поради ефикасното дејствување, многу брзо може да се забележи значителна промена. Благодарение на присуството на ментол и ефектот на ладење, алпскиот мелем обезбедува моментално олеснување и чувство на леснотија.

Употреба

Кога користите Veno Balm, кожата не останува мрсна, а природните билни состојки веднаш се апсорбираат во кожата, поткожното ткиво, вените и капиларите, па ефектот е речиси моментален. Секојдневната апликација ги решава проблемите со венска циркулација, проширени вени, испукани капилари и модринки. За подобри резултати, се препорачува да го користите неколку пати во текот на денот.

Предупредувања

Veno Balm е наменет само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани. Не нанесувајте на оштетена кожа, отворени или заразени рани. Ако се појави иритација на кожата, прекинете ја употребата. Измијте ги рацете по употреба. Ако сте бремени, консултирајте се со доктор пред употреба.

Метод на чување и рок на траење

Чувајте го на темно и ладно место, подалеку од дофат на деца. Рок на траење 3 години.

Дополнителни информации за производот

Производ: Veno Balm, мелем направен од алпски билки и етерични масла

Производител: Global Natures Pharma GmbH, Nymphenburger Strasse 1, DE-80335 München, Germany

Основно пакување: алуминиумска цевка

Волумен: 200 ml / 6.76 OZ.

Состојки: Aqua (Water), Alcohol Denat., Glycerin, Menthol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Menthyl Lactate, Mentha Arvensis Herb Oil, Abies Sibirica Needle Oil, Allantoin, Carbomer, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Lactose, Silica, Limonene, CI 16255, Sodium Chloride, Sodium Sulfate.

Packing specification

Product size:
40*230*50mm
Product weight:
250g
Packing Carton size:
22*27.5*24.5cm
Packing Carton weight N.W./G.W.:
5.3kg/6.1kg
Pieces in Packing Carton:
24pcs/CTN

Преземете ја брошурата за производот во:

?>