Veno Balm | Balsam me Bimë Mjekësore Alpine

Balsam alpin për variçet, problemet me qarkullimin e gjakut, këmbët e rënda e të ënjtura – Balsam me bimë mjekësore alpine, gështenja të egra, gjethe rrushi, i prodhuar në Gjermani

Veno Balm është një balsam natyral i prodhuar në Gjermani, i cili përdoret për dhimbjet dhe ënjtjet e këmbëve, variçet, dhe kapilarët e çarë. Ky produkt përmirëson qarkullimin e dobësuar venoz, duke lehtësuar dhe reduktuar dhimbjen në këmbë e në shputat e këmbëve. Është prodhuar sipas një recete tradicionale, i përbërë nga bimë të shumta mjekësore si mendra, vaji i bredhit siberik, ekstrakti i gështenjës së egër, mentoli, ekstrakti i gjethes së rrushit, ekstrakti i kufirmës, etj. Ky kombinim unik i bimëve alpine dhe vajrave esenciale vepron me shpejtësi dhe efektshmëri.

Ndihmon për problemet e mëposhtme:

  • - Dhimbje, rëndesë dhe ënjtje e këmbëve
  • - Variçe
  • - Inflamacion i venave sipërfaqësore
  • - Ngërçe në këmbë
  • - Çarje e kapilarëve dhe mavijosje
  • - Dobësim i qarkullimit venoz
  • - Tension dhe rëndesë në këmbë

Karakteristikat kryesore

Përbërësit bimorë të preparatit Veno Balm ndihmojnë për lehtësimin e dhimbjes, ënjtjes, ngërçeve, rëndesës, dhe lodhjes së këmbëve, tensionit muskular të shkaktuar nga qëndrimi ndenjur për një kohë të gjatë, qëndrimi më këmbë për një kohë të gjatë, ose problemet me qarkullimin e gjakut. Ka një efekt anti-inflamator, forcon muret e venave, redukton ndjeshmërinë dhe përshkueshmërinë e kapilarëve, parandalon ënjtjen, neutralizon ngërçet, përshpejton qarkullimin venoz, rrit qarkullimin e gjakut, dhe redukton skuqjen në venat e inflamuara.

Vetitë dhe efektet

Substancat aktive bimore forcojnë mikro-qarkullimin, tonin e mureve të venave, reduktojnë përshkueshmërinë e kapilarëve, dhimbjet, ënjtjet, temperaturën, dhe skuqjen në inflamacionin e venave sipërfaqësore. Përmban ingredientë që kanë një efekt pozitiv kundër lodhjes dhe ënjtjes së këmbëve. Ka efekt pozitiv në stabilizimin e mureve të venave, duke reduktuar kështu ënjtjen dhe dhimbjen e këmbëve.

Redukton proceset inflamatore, forcon rezistencën e kapilarëve venozë dhe redukton përshkueshmërinë e tyre, lehtëson ndjesinë e rëndesës, ngërçet, dhe dhimbjen e këmbëve. Falë efektshmërisë së këtij produkti, vihet re shpejt një ndryshim i konsiderueshëm. Falë pranisë së mentolit dhe efektit freskues, balsami alpin jep një qetësim të menjëhershëm dhe një ndjesi lehtësie.

Përdorimi

Kur përdor Veno Balm, lëkura nuk mbetet e yndyrshme, dhe përbërësit bimorë natyralë përthithen menjëherë nga lëkura, indet nën të, venat, dhe kapilarët, kështu që efekti është pothuajse i menjëhershëm. Një përdorim i përditshëm zgjidh problemet e qarkullimit venoz, variçeve, çarjes së kapilarëve, dhe mavijosjeve. Për rezultate më të mira, përdoreni disa herë gjatë ditës.

Paralajmërimet

Veno Balm është vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë dhe membranat mukozale. Mos e aplikoni në lëkurë të dëmtuar, në plagë të hapura osse të infektuara. Nëse ndodh një irritim i lëkurës, ndaloni përdorimin. Lani duart pas përdorimit. Nëse jeni shtatzënë, këshillohuni me një mjek përpara përdorimit.

Ruajtja dhe jetëgjatësia

Mbajeni në një vend të errët e të freskët, ku nuk mund të arrihet nga fëmijët. Jetëgjatësia 3 vite.

Informacione shtesë për produktin

Produkti: Veno Balm, balsam me bimë mjekësore alpine dhe vajra esenciale

Prodhuesi: Global Natures Pharma GmbH, Nymphenburger Strasse 1, DE-80335 München, Germany

Paketimi: tub alumini

Sasia: 200 ml / 6.76 OZ.

Përbërësit: Aqua (Water), Alcohol Denat., Glycerin, Menthol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Menthyl Lactate, Mentha Arvensis Herb Oil, Abies Sibirica Needle Oil, Allantoin, Carbomer, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Lactose, Silica, Limonene, CI 16255, Sodium Chloride, Sodium Sulfate.

Packing specification

Product size:
40*230*50mm
Product weight:
250g
Packing Carton size:
22*27.5*24.5cm
Packing Carton weight N.W./G.W.:
5.3kg/6.1kg
Pieces in Packing Carton:
24pcs/CTN

Shkarkoni broshurën e produktit në:

?>