Alpine Balm | Balsam me Bimë Mjekësore Alpine

Balsam alpin për dhimbje – Balsam me bimë mjekësore alpine, i prodhuar në Gjermani

Alpine Balm është një produkt gjerman i prodhuar sipas një recete tradicionale me bimë mjekësore të përzgjedhura me kujdes nga zonat alpine, të tilla si mendra, rozmarina, vaji i pishës, mentoli, eukalipti, etj. Përdoret gjerësisht në zgjidhjen e problemeve si sëmundjet reumatizmale, problemet me qarkullimin e gjakut, ngurtësimin, dhe zbutjen e dhimbjeve në pjesë të ndryshme të trupit, sidomos në shpinë, shpatulla, qafë dhe këmbë.

Ndihmon për problemet e mëposhtme:

  • - Dhimbja dhe ngurtësimi i shpinës
  • - Dhimbja dhe ngurtësimi i qafës, shpatullave, gjunjëve, ijëve
  • - Dhimbja dhe ngurtësimi në këmbë e në shputat e këmbëve
  • - Dhimbja e muskujve dhe kyçeve
  • - Sëmundjet reumatizmale, artriti, shiatiku
  • - Dhimbja e kokës dhe problemet me qarkullimin e gjakut
  • - Shërimi i frakturave, ndrydhjeve, dhe tërheqjeve muskulare
  • - Për masazh përpara, gjatë, dhe pas stërvitjes

Karakteristikat kryesore

Alpine Balm ka origjinë natyrale dhe përbëhet nga bimë të peizazhit alpin. Karakterizohet nga një aromë e freskët, shumë e këndshme, dhe një ngjyrë blu në të gjelbër. Ky balsam përmban ingredientë të bimëve mjekësore alpine dhe vajra esenciale në një substancë bazike, që është e këndshme për lëkurën. Me përdorimin e preparateve të Alpine Balm, lëkura nuk mbetet e yndyrshme, dhe ingredientët e balsamit përthithen menjëherë nga lëkura dhe indet nën të, kështu që efekti është pothuajse i menjëhershëm sepse në fillim freskon dhe më vonë ngroh.

Vetitë dhe efektet

Alpine Balm është një produkt tradicional që ndihmon në mënyrë të jashtëzakonshme për problemet me qarkullimin e gjakut, inflamacionin e muskujve, tendosjen e tendinave, ngurtësimin, dhe dhimbjet e qafës, shpatullave, shpinës, ijëve dhe këmbëve, dhe është gjithashtu i efektshëm për dhimbjet e kokës. Ka efekt për sëmundjet reumatizmale, artritin, dhe shiatikun. Ndihmon shumë para dhe pas stërvitjes, dhe përdoret gjithashtu për lëndimet në sport. Alpine Balm nuk qëndron mbi lëkurë por përthithet menjëherë, freskon dhe depërton më thellë në indet nën lëkurë dhe në muskuj.

Nëse keni probleme me qarkullimin e gjakut, dhimbje në kyçe, shpinë, qafë, këmbë, apo dhimbje koke, mjafton ta lyeni me Alpine Balm vendin që dhemb dhe pas pak minutash do të vëreni një ndryshim. Dhimbja do të zhduket ose do të reduktohet në mënyrë të konsiderueshme. Ky produkt mund të përdoret gjithashtu për të lehtësuar ënjtjet, inflamacionin, alergjitë, madje edhe pickimet nga insektet. Alpine Balm e lehtëson kruajtjen dhe skuqjen e lëkurës.

Përdorimi

Alpine Balm është ekskluzivisht për përdorim të jashtëm dhe duhet të fërkohet lëkura me të. Rezultatet më të mira arrihen kur aplikohet mbi lëkurë në formën e një masazhi. Më e mira është që të aplikohet mbi lëkurë të lagësht, p.sh. pas një dushi, ose mund ta lagni pak me ujë pjesën e trupit që do të masazhoni. Masazhi me këtë balsam do të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe do të mundësojë një relaksim të të gjithë organizmit. Për rezultate më të mirë, Alpine Balm mund të aplikohet disa herë gjatë ditës dhe të kombinohet me terapi fizike për një reduktim më të shpejtë e më të efektshëm të dhimbjes.

Paralajmërime

Alpine Balm është vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë apo membranat mukozale. Mos e aplikoni në lëkurë të dëmtuar, dhe as në plagë të hapura ose të infektuara. Nëse ndodh irritim i lëkurës, ndaloni përdorimin e tij. Lani duart pas përdorimit. Nëse jeni shtatzënë, këshillohuni me një mjek para përdorimit.

Ruajtja dhe jetëgjatësia

Mbajeni në një vend të errët e të freskët, ku nuk mund të arrihet nga fëmijët. Jetëgjatësia 3 vite.

Informacione shtesë për produktin

Produkti: Alpine Balm, balsam me bimë mjekësore alpine dhe vajra esenciale

Prodhuesi: Global Natures Pharma GmbH, Nymphenburger Strasse 1, DE-80335 München, Germany

Paketimi: tub alumini

Sasia: 200 ml / 6.76 OZ

Përbërësit: Aqua (Water), Mentha Arvensis Herb Oil, Alcohol Denat., Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Abies Sibirica Needle Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Menthol, Menthyl Lactate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Carbomer, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Glycerin, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Limonene, Hydroxypropyl Methylcellulose, CI 42051, Silica, Linalool, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Sodium Chloride, Sodium Sulfate.

Packing specification

Product size:
40*230*50mm
Product weight:
250g
Packing Carton size:
22*27.5*24.5cm
Packing Carton weight N.W./G.W.:
5.3kg/6.1kg
Pieces in Packing Carton:
24pcs/CTN

Shkarkoni broshurën e produktit në: